Міжнародны дзень роднай мовы

21 лютага ўвесь свет адзначае Міжнародны дзень роднай мовы. У нашай установе адуацыі гэтае свята стала выдатнай нагодай, каб самім правесці дзень роднай мовы.

Менавіта таму ўвесь дзень і настаўнікі і вучні школы прызнаваліся ў любові да роднай мовы, заклікалі ўсіх гаварыць па-беларуску.

На пачатку дня вучні старэйшых класаў сустракалі настаўнікаў віншавальнымі паштоўкамі “Гучы родная мова”.

На перапынках паміж заняткаммі вучняў і настаўнікаў чакала цікавая праграма: відэаролікі, Турнір перакладчыкаў, віктарыны. Вучні 9-класаў правялі інфармацыйную хвілінку для пачаткоўаў, дзе расказалі пра гісторыю свята Дня роднай мовы і правялі гульню “Знаўцы мовы”. На першым паверсе працавала фотазона “Пачастунекі на Масленіцу”. А потым усіх жадаючвых, хто жадаў паспрабаваць сябе ў выразным чытанні вершаў на беларускай мове, запрасілі пачаставаць смачнай сялянскай каўбаскі, сала і іншых прысмакаў і зрабіць фота на памяць.